Cmentarz na Pęksowym Brzyzku Zakopane cennik biletów. Ile wstęp?

Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem jest jedną z najciekawszych atrakcji w mieście. Nekropolia znajdująca się praktycznie w samym centrum miejscowości jest miejscem często odwiedzanym przez turystów. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wstęp na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Po ile są bilety? Jaki jest cennik zakopiańskiego cmentarza? Sprawdźmy to!

Położony w centrum miejscowości Zakopane Cmentarz Zasłużonych znajdujący się na Pęksowym Brzyzku to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych w mieście. Wejście na cmentarz zasłużonych w Zakopanem znajduje się od strony kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej, od strony ul. Kościeliska. Czy wstęp jest płatny?

W teorii tak. Za wstęp na słynny cmentarz w centrum Zakopanego pobierane są opłaty. Na szczęście opłata pobierana za bilet wstępu jest niewielka. Jaka jest jego cena?

Wstęp na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem kosztuje 3 złote za bilet normalny i 1,50 zł za bilet ulgowy.

W praktyce jednak warto podkreślić, że często przy wejściu na cmentarz nie ma osoby pobierającej bilety i da się wejść na teren nekropolii bez opłaty.

Podsumowanie: ile kosztuje wejście na Cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem? Wstęp na cmentarz przy zakupie biletu normalnego kosztuje turystów 3 zł, a wejście na ulgowym bilecie kosztuje 1,50 zł. Ceny z cennika cmentarza podane powyżej we wpisie pochodzą z sezonu wakacyjnego w 2023 roku. W przyszłości koszt wejścia na cmentarz może być nieco wyższy. Zawsze aktualne informacje znajdują się na tablicy informacyjnej na wejściu na cmentarz.

Polecamy również: