Co robić w Zakopanem gdy pada? Atrakcje na deszcz w Zakopanem TOP

Wśród polskich miast turystycznych Zakopane nie może poszczycić się najlepszą pogodą. W Zakopanem często pada przez co wielu turystów zastanawia się co robić w Zakopanem gdy pada. Jakie są atrakcje Zakopanego na deszczowe dni? Gdzie iść w Zakopanem gdy pada deszcz? Oto ciekawe atrakcje i miejsca do zwiedzania gdy pada w Zakopanem. Jakie są atrakcje pod dachem?


Zwiedzanie muzeów i galerii

Gdy pada deszcz w Zakopanem ciężko wybrać się w miejsca pod gołym niebem takie jak chociażby Cmentarz Zasłużonych. Pozostaje więc wycieczka do miejsc, które są zadaszone. Wśród atrakcji pod dachem w Zakopanem można wymienić oczywiście najróżniejszego typu muzea.

W Zakopanem jest wiele komercyjnych i niekomercyjnych muzeów w tym oczywiście najsłynniejsze oddziały Muzeum Tatrzańskiego oraz wiele dobrych dla dzieci muzeów komercyjnych. Do ciekawych oddziałów można zaliczyć też galerie sztuki takie jak Galeria Sztuki XX wieku w wilii Oksza czy Galeria Władysława Hasiora oraz Sabałówkę czyli Chatę Sabały czyli miejsce w którym można zobaczyć jak kiedyś wyglądały wnętrza góralskich chat. Fanom sztuki godna polecenia jest też Galeria Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego.


Baseny i aquaparki

Góry nie kojarzą się z odpoczynkiem nad wodą ale skoro nie ma wody to można wybrać się po prostu na basen. W Zakopanem i okolicy placówek w których można się kąpać jest sporo od dużych komercyjnych obiektów jak Chochołowskie Termy albo Termy Bukovina po kameralny i wyjątkowo tania pływalnia COS OPO. W niewielkiej odległości od Zakopanego znajdują się też takie miejsca jak Termy Bania, Gorący Potok czy Besenova Termy lub Tatralandia na Słowcji.


Wyjście do świątyni

Góry, tak ukochane przez papieża Jana Pawła II, nieodłącznie kojarzą się z wiarą i tradycją. Nic nie stoi na przeszkodzie by deszczowy dzień w Zakopanem wykorzystać na wizytę w świątyni. W Zakopanem kościoły i kaplice wyglądają zupełnie inaczej niż w innych częściach kraju więc tym bardziej warto je zobaczyć.

W Zakopanem świątynie warte uwagi to oczywiście Sanktuarium Najświętszej Rodziny, a także kościół OO. Bernardynów, kościół OO. Jezuitów Na Górce N.M.P. Nieustającej Pomocy czy też kaplica Św. Krzyża SS.Albertynek. W Zakopanem są też świątynie o dość dyskusyjnej urodzie jak kościół Świętego Krzyża, sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik lub sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej


Kolejka na Gubałówkę

Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę jest jedną z największych atrakcji w Zakopanem i okolicy. Jeśli mamy w sobie na tyle chęci, by dojść do dolnej stacji kolejki w deszczu to na samą górę możemy wybrać się nawet w dzień w który pada. Atutem takiego rozwiązania jest to, że w deszczowe dni z kolejki korzysta mniejsza liczba chętnych. Wadą to, że widoki z Gubałówki będą nieco gorsze niż przy dobrej pogodzie.


Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego

W deszczowe dni niewiele osób chce wybrać się na szlaki znajdujące się w Tatrzańskim Parku Narodowym ale dni takie warto spożytkować na zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. To nowoczesne muzeum z makietą Tatr, dioramami, interaktywnymi zabawami czy grami edukacyjnymi dla dzieci. Jest tu też kino 4D, a największą zaletą jest to, że atrakcja jest za darmo poza Salą Odkryć, której zwiedzanie jest płatne. Do Centrum Edukacji trzeba wykonać wcześniej rezerwacje więc na odwiedziny tutaj warto przygotować się wcześniej obserwując prognozy pogody dla Zakopanego.


Co robić w Zakopanem gdy pada?

Zakopane jest dość niewielkim miastem, którego wiele atrakcji wymaga albo długich spacerów albo po prostu znajduje się na wolnym powietrzu dlatego też niewiele jest atrakcji w Zakopanem, które nadają się na deszczowe dni, a wiele z nich to po prostu atrakcje takie jak pójście na dobry obiad czy zakupy.

Z tego powodu nasza lista propozycji na deszczowe dni w Zakopanem nie jest zbyt długa ponieważ staramy się unikać wymieniania w nich czysto komercyjnych atrakcji nie mających nic wspólnego z historią i atmosferą Podhala.

Polecamy również: