Co widać z Zakopanego? Jakie góry widać z Zakopanego?

Zakopane nazywane często stolicą polskich gór to miejsce z którego zobaczyć można wiele szczytów i wzniesień. Wiele osób zastanawia się jakie góry widać z Zakopanego. Co widać z Zakopanego? Jakie góry można zobaczyć z Zakopanego? Sprawdźmy to!

Co widać z Zakopanego? Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ponieważ obszar administracyjny Zakopanego jest obszarem dosyć rozległym i sięga bardzo wysoko w góry, aż do położonego w granicach miasta szczytu Świnica.

Jakie góry można zobaczyć z Zakopanego? Gdy wjedziemy na Gubałówkę położoną na Pogórzu Gubałowskim w północno-zachodniej części Zakopanego i spojrzymy w kierunku Tatr to zobaczyć możemy bardzo dużą panoramę Tatr. Co widać?

Z Gubałówki w Zakopanem zobaczymy Hawrań, Nosal i Jagnięcy Szczyt, Koszystę, masyw górski Granaty, Kozi Wierch, położoną w Zakopanem Świnice, Kasprowy Wierch, Sarnią Skałę, masyw Giewontu, Kopa Kondracką, Małołączniak, Krzesanice i Ciemniak czyli słynne Czerwone Wierchy, a także Upłazińską Kopę, Bystrą i Błyszcz.

Z Hali Gąsienicowej zobaczymy takie miejsca jak Zmarzłe Czuby, Mały Kozi Wierch, Kościelec, Karb i Mały Kościelec, Niebieską i Gąsienicową Turnię, Świnicę, Pośrednią i Skrają Turnię oraz Beskid.

Wybierając się niedaleko od centrum Zakopanego na Bachledzki wierch zobaczymy takie miejsca jak Koszysta, Waksmundzki Wierch, Krzyżne, Wielka Byczynowa Turnia, Żółta Turnia, masyw Granaty, Kozi Wierch, Kozie Czuby, Zamarłą Turnię, Kościelec, Niebieską Turnię, Świnicę, Pośrednią i Skrają Turnię, Uhrocice Kasprowe, Beskid i Kasprowy Wierch.

Podsumowanie: co widać z Zakopanego? W zależności od miejsca w którym się znajdujemy w Zakopanem widać najróżniejsze tatrzańskie szczyty. Najwięcej turystów jest w stanie rozpoznać oczywiście miejsca takie jak Kasprowy Wierch oraz masyw Giewontu.

Polecamy również: