Czy Babia Góra jest nawiedzona? Czy zjawy atakują Polaków?

Babia Góra to masyw górski będący częścią Beskidu Żywieckiego, którego najwyższym szczytem jest Diablak. Wiele osób zastanawia się czy słynny szczyt i sam masyw jest nawiedzony. Czy Babia Góra jest nawiedzona? Czy na Babiej Górze straszy? Czy są diabły, biesy, poltergeisty lub inne zmory nieczyste? Sprawdźmy to!

Najwyższym szczytem masywu Babiej Góry jest Diablak znany też jako Diabelski Szczyt. Czy na Diabelskim Szczycie są diabły? Czy na Babiej Górze straszy?

Według legendy na szczycie Diablaka diabeł budował zamek dla zbójnika ale zamek zawalił się grzebiąc w ruinach zbójnika, a w czasie burzy na Babiej Górze można usłyszeć brzdęk jego ciupagi o głazy. Tyle historii.

A jak jest w teraźniejszości? Babia Góra jest miejscem w którym miało miejsce wiele tragicznych w skutkach wypadków. W 1969 roku rozbił się tu samolot linii LOT i 53 osoby poniosły śmierć. W 2013 rozbiła się tu awionetka. Podobno góra ściąga też podobno S bójców, a ze względu na to że tylko pozornie jest łatwa zdarzają się na niej wypadki śmiertelne.

Czy jednak Babia Góra straszy? Jeśli wierzycie w gusła, demony, zjawy, kosmitów i socjalizm to możecie myśleć, że tak. Jeśli jednak nie to odpowiedź brzmi: nie, to miejsce takie samo jak każde inne.

Polecamy również: