Czy droga do Zakopanego jest płatna?

Dla wielu osób planujących podróż do Zakopanego istotne pytanie dotyczy opłat za korzystanie z drogi prowadzącej do tego popularnego górskiego kurortu. Wiele osób zastanawia się czy droga do Zakopanego jest płatna? Czy popularna Zakopianka, prowadząca z Krakowa do Zakopanego, jest płatna? Czy trzeba płacić za jazdę Zakopianką samochodem osobowym?

Droga, która łączy Kraków z Zakopanem, znana jest potocznie jako słynna Zakopianka. Czy za przejazd Zakopianką pobierane są opłaty od kierowców samochodów osobowych?

Nie! Jazda Zakopianką z Krakowa do Zakopanego nie jest płatna dla aut osobowych. W przeciwieństwie do niektórych autostrad, które wymagają opłat za korzystanie z nich, Zakopianka nie podlega takim opłatom. Zakopianka nie posiada statusu autostrady, jest fragmentem wchodzącym w ciąg drogi krajowej numer 7 oraz drogi krajowej numer 47, tylko część tej drogi stanowią fragmenty drogi ekspresowej oraz drogi ruchu przyspieszonego.

Podsumowanie: czy droga do Zakopanego jest płatna? Czy płaci się za jazdę Zakopianką? Nie, droga z Krakowa do Zakopanego nie jest płatna dla kierowców samochodów osobowych. Zakopianka z Krakowa to droga numer 7, a jej ostatni fragment prowadzący bezpośrednio do Zakopanego to droga numer 47.

Polecamy również: