Czy jest bezpośredni pociąg z Warszawy do Zakopanego?

Każdego roku wielu turystów z Warszawy wybiera się do Zakopanego. Nie wszyscy chcą jechać do Zakopanego samochodem ze względu na złą sławę prowadzącej do Zakopanego Zakopianki dlatego też wielu mieszkańców polskiej Stolicy zastanawia się czy jest bezpośredni pociąg z Warszawy do Zakopanego. Czy pociągi z Warszawy do Zakopanego jeżdżą? Czy da się dojechać z Warszawy do Zakopanego pociągiem? Sprawdźmy to!

Czy jest bezpośrednie połączenie kolejowe między stolicą Polski i stolicą polskich Tatr? Tak! Z Warszawy jeżdżą bezpośrednie pociągi do Zakopanego. Przejazd bezpośrednim pociągiem do Zakopanego trwa z Warszawy około 7-8 godzin w pociągach TLK lub nieco krócej w pociągach InterCity.

Bilet na 1 klasę pociągu z Warszawy do Zakopanego to koszt rozpoczynający się od 106 złotych, a na bilet w II klasie to koszt od 81 złotych. Pociągi InterCity mogą być naturalnie nieco droższe ze względu na krótszy czas podróży i wyższą klasę przejazdu.

Przejazd pociągiem do Zakopanego z Warszawy pod względem ekonomicznym to podróż nieco tańsza niż przejazd samochodem osobowym. Jeśli chodzi o czas to teoretycznie droga ta trwa dłużej niż przejazd autem ale warto pamiętać, że na drodze między Krakowem, a Zakopanem czyli tak zwanej Zakopiance często tworzą się bardzo duże korki, więc przejazd samochodem nie zawsze uda się zrealizować w ciągu około 4 godzin.

Podsumowanie: czy jeżdżą bezpośrednie pociągi z Warszawy do Zakopanego? Tak, jeżdżą pociągi zarówno TKL jak i EIC.

Polecamy również: