Czy na Babią Górę jest wyciąg? Wyciąg Babia Góra cennik?

Obok gór takich jak Rysy czy Giewont jedną z najpopularniejszych gór w Polsce jest Babia Góra. Wielu turystów zastanawia się czy na Babią Górę jest wyciąg. Czy jest kolejka na Babią Górę? Czy jest cennik biletów kolejki na Babią Górę? Czy da się na nią wjechać? Sprawdźmy to!

Babia Góra jest celem wielu pieszych wędrówek dla osób, które chcą tu podziwiać wschody i zachody słońca. Wiele osób szykujących się do wycieczki na Babią Górę, zwłaszcza przez to że masyw Babiej Góry owiany jest złą sławą i mimo dosyć niewielkiej wysokości uważany jest za dość niebezpieczne miejsce, zastanawia się czy na Babiej Górze jest kolejka albo wyciąg. Czy da się wjechać na Babią Górę?

Czy jest wyciąg albo kolejka na Babią Górę? Niestety, nie. Na Babią Górę nie ma ani kolejki ani wyciągu ani żadnej innej możliwości wjazdu na szczyt. Jedyną opcją jest pokonanie trasy pieszo. Kolejką w okolicy jest na przykład kolejka na Mosorny Groń w Zawoi.

Podsumowanie: czy na Babią Górę jest wyciąg albo kolejka linowa lub linowo-terenowa? Nie, na Babią Górę można jedynie wspiąć się siłą własnych mięśni.

Polecamy również: