Czy na Morskie Oko można wejść z psem? Czy wolno?

Czy na Morskie Oko można wejść z psem? To pytanie często pojawia się wśród miłośników gór, którzy chcieliby odwiedzić jedno z najpiękniejszych tatrzańskich jezior i wybrać się na jeden z najpopularniejszych szlaków w Polsce razem ze swoim czworonożnym przyjacielem. Czy nad Morskie Oko można zabrać psa? Czy nad Morskie Oko wolno iść z psem?

Morskie Oko to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w polskich Tatrach i jeden z najpopularniejszych szlaków w polskich górach. Czy wybierając się nad Morskie Oko można zabrać ze sobą pieska na wycieczkę?

Niestety, odpowiedź na postawione wyżej pytanie jest negatywna. W Tatrzańskim Parku Narodowym, który obejmuje obszar Tatr po polskiej stronie granicy, obowiązuje zakaz wprowadzania psów. Od tej zasady istnieją tylko dwa wyjątki ale szlak prowadzący do Morskiego Oka nie należy do wyjątków znajdujących się na liście.

Choć jest to rozczarowujące dla posiadaczy czworonożnych przyjaciół istnieją ku temu ważne powody. Morskie Oko to miejsce o dużej wartości przyrodniczej, z licznymi gatunkami roślin i zwierząt, które wymagają specjalnej ochrony. Ruch turystyczny, w tym obecność psów lub rowerzystów, mógłby spowodować tu pewne zagrożenie.

W Polsce w Tatrach istnieją tylko dwa miejsca w które można zabrać swojego ukochanego pieska pod warunkiem, że prowadzony jest na smyczy. Nad Morskie Oko z psami niestety wchodzić nie można.

Podsumowanie: czy nad Morskie Oko można iść z psem? Nie, na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego w którym znajduje się Morskie Oko nie można wprowadzać psów.

Polecamy również: