Czy nad Morskim Okiem można coś zjeść? Czy jest restauracja?

Morskie Oko jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych po polskiej stronie Tatr. Wielu podróżników planujących eskapadę nad Morskie Oko zastanawia się czy nad Morskim Okiem można coś zjeść. Czy jest restauracja? Czy jest kawiarnia nad Morskim Okiem? Jakie jest menu i ceny? Sprawdźmy to!

Niezależnie od tego jak dojedziemy nad Morskie Oko z Zakopanego: czy wybieramy się nad Morskie Oko z parkingu czy przyjeżdżamy busem z Zakopanego, niezależnie od tego czy wjeżdżamy bryczką czy idziemy piechotą to zawsze możemy zgłodnieć.

Czy nad Morskim Okiem da się coś zjeść? Nad Morskim Okiem znajduje się górskie schronisko PTTK Morskie Oko i w sezonie turystycznym, a nawet poza nim, działa tutaj restauracja. Co jest w menu i jakie są ceny?

Cudów nie można się spodziewać. Jak to mówi młodzież: szału nie ma. W menu są między innymi takie takie specjały jak bigos, fasolka po bretońsku, flaki wołowe, kiełbasa smażona (po 36 złotych), kwaśnica z żeberkiem (30 złotych), naleśniki z serem i śmietaną (27 zł), parówki (26 złotych), kwaśnica bez żeberka lub też zupa pomidorowa albo rosół z makaronem po 25 złotych, placki ziemniaczane 24 złote.

Ile kosztuje piwo nad Morskim Okiem? Jeden z ulubionych trunków Polaków czyli piwo nad Morskim Okiem bez soku kosztuje 15 złotych, a z sokiem 19 złotych. Jak widać ceny, zwłaszcza zup, przewyższają niektóre naprawdę wyszukane restauracje.

Ceny z cennika bufetu pochodzą z cennika z 2023 roku. Jeśli wybieracie się na Morskie Oko dużo później ceny mogą być już wyższe. Niższe też mogą być, ale pewnie będą jednak wyższe.

Podsumowanie: czy można coś zjeść nad Morskim Okiem? Tak, nad Morskim Okiem w schronisku w sezonie działa bufet serwujący szeroki wachlarz lokalnych specjałów.

Polecamy również: