Czy niedźwiedzie są w Zakopanem? Czy są misie?

Wiele osób po raz pierwszy wybierających się na urlop do Zakopanego zastanawia się czy w Zakopanem są niedźwiedzie. Czy niedźwiedzie w Zakopanem chodzą po ulicach? Czy niedźwiedzie atakują turystów na Krupówkach? Czy można spotkać niedźwiedzia w Zakopanem? Sprawdźmy to!

Czy w Zakopanem są niedźwiedzie? Czy niedźwiedzie są w Tatrach? W polskich Tatrach można spotkać te niezwykle niepozorne i jednocześnie niebezpieczne zwierzęta. Niedźwiedzie mieszkają raczej w wyższych partiach gór. Czy niedźwiedzie występują w Zakopanem?

Przechadzając się ulicami Zakopanego prawdopodobieństwo spotkania niedźwiedzia, innego niż człowiek przebrany w strój przyjaznego białego misia, nie jest zbyt wielkie. Te przerażające drapieżniki rzadko schodzą na teren miasta ale trzeba pamiętać, że czasem pojawiają się także w niższych partiach więc zawsze istnieje pewien niewielki stopień ryzyka.

Niedźwiedzie w Zakopanem pojawiają się dość rzadko, zwykle gdy zbyt wcześnie obudzą się z zimowego snu, a w górach jest jeszcze dużo śniegu i zwierzęta mają utrudniony dostęp do jedzenia.

Wówczas niedźwiedzie skuszone możliwością łatwego pozyskania pokarmu w okolicach ludzkich siedzib mogą pojawić się w Zakopanem. Są to jednak dość incydentalne przypadki do których dochodzi wyjątkowo rzadko.

Podsumowanie: czy w Zakopanem są niedźwiedzie? Czy można spotkać niedźwiedzie na ulicach Zakopanego? Generalnie nie, ale może się zdarzyć, że niedźwiedzie z gór zejdą w niższe partie w kierunku Zakopanego lub nawet na ulice górskiej miejscowości. Warto więc śledzić doniesienia lokalnych mediów, które informują o takich przypadkach i ewentualnych niebezpieczeństwach związanych z pojawieniem się niedźwiedzi.

Polecamy również: