Czy oscypek ma laktozę? Czy oscypek zawiera laktozę?

Wiele osób w Polsce i na świecie cierpi na nietolerancję laktozy. Wśród wielu turystów odwiedzających każdego roku Zakopane również są osoby, które nie tolerują laktozy, a jej spożycie może się u nich skończyć ciężkimi przeżyciami związanymi z wizytą w toalecie. Wielu turystów, który nie mogą spożywać laktozy zastanawia się czy oscypki mają laktozę. Czy w oscypkach jest laktoza? Czy oscypek ma laktozę? Sprawdźmy to!

Czy w serach, a w tym także w oscypkach, jest laktoza? Proces przygotowania sera żółtego sprawia, że w serach tego typu praktycznie nie ma laktozy. Ogólnie rzecz biorąc nie ma najmniejszego sensu zakup serów, które na etykiecie mają napisane że są bez laktozy bowiem w każdym serze żółtym zawartość laktozy jest zbyt mała by doprowadzić do nieprzyjemności jelitowych.

Najmniej laktozy znajduje się w serach twardych, a do takich właśnie zaliczamy wyrabiany lokalnie na Podhalu oscypek będący hitem wakacji w Zakopanem.

Podsumowanie: czy ser oscypek zawiera laktozę? Twarde żółte sery, ze względu na specyfikację procesu produkcji, posiadają minimalną ilość laktozy. Można więc odpowiedzieć na to pytanie negatywnie. Oscypek nie ma laktozy, a jeśli już ma to jej ilość jest zbyt niska by wywołać nieprzyjemności jelitowe.

Tutaj dowiecie się kiedy jest sezon na oscypek i jak rozpoznać oryginalnego oscypka.

Polecamy również: