Czy szlak od Zawratu na Świnicę jest otwarty? Od kiedy?

Szlak Zawrat – Świnica to jedna z bardziej popularnych tras w Tatrach. Wiele osób planujących wyjazd w Tatry zastanawia się czy Szlak z Zawratu na Świnicę jest otwarty. Czy szlak jest otwarty? Czy da się ze Świnicy na Zawrat i z Zawratu na Świnicę? Jak wygląda sytuacja? Czy czerwony szlak jest otwarty? Sprawdźmy to!

Czy szlak z Zawratu na Świnicę jest otwarty? Przez wiele długich dni turyści wybierający się w Tatry marzyli o przejściu z Zawratu na Świnicę albo przejściu w przeciwnym kierunku ze Świnicy na Zawrat. Czy jest to już możliwe? Czy szlak jest otwarty?

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały w połowie lipca 2023 roku o tym, że czerwony szlak z Przełęczy Zawrat na Świnicę jest już ponownie otwarty.

Szlak łączący Świnicę z Przełęczą Zawrat został zmodyfikowany tak, by uniknąć przejścia wokół obrywu skalnego znajdującego się pod Niebieską Turnią.

Przed wyruszeniem na czerwony szlak od Zawratu na Świnicę warto pamiętać, że w opinii wielu miłośników górskich wędrówek szlak ten uznawany jest za jedno z najtrudniejszych miejsc w Tatrach w Polsce. Przed wyjściem na szlak trzeba kupić bilety do TPN.

Polecamy również: