Czy w Morskim Oku można się kąpać? Czy wolno pływać?

Wielu turystów, którzy wybierają się pieszo nad Morskie Oko męczy się znacznie bardziej od osób wjeżdżających tam za pośrednictwem zaprzęgów konny. Wśród nich są osoby, które marzą o chłodnej kąpieli po osiągnięciu celu eskapady i zastanawiają się czy w Morskim Oku można się kąpać. Czy wolno kąpać się w Morskim Oku? Czy można plażować nad Morskim Okiem?

Czy można kąpać się w Morskim Oku? Morskie Oko to jezioro znajdujące się w Tatrach, a Tatry znajdują się w Tatrzańskim Parku Narodowym. Co to oznacza? Czy można się kąpać?

Nie! W wodach Morskiego Oka obowiązuje zakaz kąpieli. Kąpiel w Morskim Oku może przepłoszyć ryby! Naruszenie przepisów – zgodnie z 127. artykułem ustawy o ochronie przyrody – może skończyć się karą aresztu lub grzywny. Co grozi za kąpiel w Morskim Oku? Zazwyczaj mandat w wysokości nawet do 1000 złotych.

Każdego roku mandatami zostaje ukaranych kilku lub czasem nawet kilkunastu turystów urządzających sobie kąpiele w Morskim Oku.

Podsumowanie: czy można się kąpać w Morskim Oku? Co grozi za kąpiel w Morskim Oku? W Morskim Oku nie można się kąpać, a za kąpiel grozi nawet 1000 złotych kary, a jeszcze kilka lat temu było to 500 zł.

Polecamy również: