Czy w Tatry można wejść z psem? Gdzie z psem w Tatry?

Gdzie w Tatry z psem? Gdzie wolno z psem w Tatry? Wiele osób jadących do Zakopanego i w Tatry stawia sobie te pytania w czasie planowania wycieczki. Czy w Tatry można wchodzić z psami? Czy w Tatry w Polsce można wejść z psem? Gdzie w Tatry można wejść z psem? Czy na Słowacji w Tatry można zabrać psa? Odpowiedzmy na te pytania.

W Tatrzańskim Parku Narodowym, który Tatry po polskiej stronie granicy, wprowadzanie psów jest zabronione surowo zabronione poza dosłownie kilkoma miejscami do których można zabrać pieska.

Istnieją dwa wyjątki od tej reguły w które można wejść z psem, pod warunkiem, że jest on prowadzony na smyczy. Pierwszym z tych miejsc jest malownicza Dolina Chochołowska, znana z kwitnących wiosną krokusów. Drugim miejscem jest Droga pod Reglami na którą również można wprowadzać psy w Polsce w Tatry

Jeśli chodzi o słowacką stronę Tatr, przepisy dotyczące obecności psów są nieco bardziej przyjazne. W parku narodowym Niżne Tatry na Słowacji można wejść z psem na smyczy w dowolne miejsce.

Oczywiście, warto pamiętać, że należy przestrzegać wszelkich przepisów i zachować odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego.

Należy jednak zaznaczyć, że Tatry to góry o wysokim stopniu trudności i niebezpieczeństwach. Wiele miejsc w Tatrach jest niebezpiecznych lub nieodpowiednich dla psów, ze względu na strome ścieżki, skaliste obszary czy narażenie na zmienne warunki atmosferyczne.

Dla bezpieczeństwa i dobrostanu naszych czworonożnych przyjaciół, często lepiej jest zostawić psa pod opieką petsittera w hotelu zamiast narażać go na niebezpieczeństwa. Warto tu przytoczyć jaskrawy przykład polskiego pięściarza, który wybrał się Pumbusiem pod Śnieżkę w górach niższych niż Tatry i musiał wezwać śmigłowiec by ratować siebie i swojego przyjaciela.

Podsumowanie: czy w Tatry można wejść z psem? W polskiej części Tatr w Tatry nie można zabierać psów poza dwoma miejscami w których jest to dozowolone. Po słowackiej stronie można wejść z pieskiem ale lepiej tego nie robić dla bezpieczeństwa czworonoga.

Polecamy również: