Czy w Zakopanem jest dużo turystów? Czy są w Tatrach?

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Wielu turystów zastanawia się ile osób przyjeżdża do Zakopanego. Czy w Zakopanem jest dużo turystów? Ilu jest turystów w Zakopanem? Ilu turystów przyjeżdża do Zakopanego?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje o przedstawicielach zakopiańskiej turystyki narzekających na niewielką liczbę turystów przyjeżdżających do miasta. Czy rzeczywiście w Zakopanem jest mało turystów?

Według oficjalnych danych z turystycznego sezonu w 2022 roku w Tatrach w Tatrzańskim Parku Narodowym pojawiło się aż 4,580 mln turystów. Oczywiście nie wszyscy z nich spali w Zakopanem ale znaczna część – tak.

W 2022 nad samo położone w Tatrach jezioro Morskie Oko wybrało się blisko 800 tysięcy osób. Wbrew powszechnym przekonaniom to nie zima jest szczytem sezonu w Tatrach, a… sierpień w którym TPN w 2022 roku zanotował aż 938 tysięcy turystów.

Ilu z nich odwiedziło Zakopane? Według niektórych szacunków w szczytowych okresach turystycznych w Zakopanem przebywa kilkanaście tysięcy turystów, oczywiście nie wszyscy śpią w Zakopanem ale miejscowość jest naprawdę popularna. Warto wspomnieć, że liczba mieszkańców Zakopanego wynosi tylko około 30 tysięcy osób.

Według oficjalnych danych pochodzących z końca 2022 roku Zakopane dysponuje prawie 41 tysiącami oficjalnych miejsc noclegowych. Ile jest ich w rzeczywistości – ciężko oszacować ale liczba ta może być zdecydowanie większa.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest dużo turystów? Zdecydowanie! Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w naszym kraju, a szczyt sezonu wakacyjnego przypada tu na sierpień.

Polecamy również: