Czy w Zakopanem jest komunikacja miejska? Czy są tramwaje?

Nazywane przez wielu stolicą polskich Tatr miasto Zakopane jest celem podróży wielu Polaków z różnych zakątków kraju zarówno na wakacje w środku lata jak i urlop w zimowej aurze. Wiele osób jadących do Zakopanego i planujących wczasy zastanawia się czy w Zakopanem jest komunikacja miejska. Czy są tramwaje i autobusy w Zakopanem?

Zakopane jest jednym z miast, które bardzo długo zwlekały z utworzeniem komunikacji miejskiej dla mieszkańców i przybywających do miasta turystów.

Czy w Zakopanem jest komunikacja miejska? To pytanie zasadne bowiem wiele osób, które wiele lat temu odwiedzały Zakopane pamięta jeszcze, że w mieście nie było ani autobusów ani tramwajów. Do dyspozycji turystów nie chcących używać swoich własnych pojazdów pozostawały tylko prywatne busy prywatne oraz taksówki. Jak sprawa wygląda obecnie? Od kilku lat jest diametralnie inaczej!

Komunikacja miejska w Zakopanem została uruchomiona całkiem niedawno – dopiero 11 kwietnia 2016 roku. Dziś w Zakopanem do dyspozycji turystów oraz mieszkańców są trzy linie autobusowe z czego dwie to linie okrężne. W mieście planowane jest tworzenie kolejnych linii autobusowych.

Czy w Zakopanem są tramwaje? Nie, w Zakopanem nie ma żadnych linii tramwajowych i niewiele wskazuje na to by kiedykolwiek tramwaje w Zakopanem miały się pojawić. Ze względu na to, że do tej pory ich nie było tworzenie takiej formy komunikacji miejskiej byłoby drogie, a i ukształtowanie miasta nie sprzyja temu, by ulicami puścić tramwaje.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest komunikacja miejska? Tak, w Zakopanem od pewnego czasu działa już kilka linii autobusowych.

Polecamy również:

Dodaj komentarz