Czy w Zakopanem jest lotnisko? Najbliższe lotnisko?

Zakopane jest miastem położonym w znacznej odległości od większości miast w Polsce dlatego też wiele osób zastanawia się czy da się polecieć do Zakopanego. Czy w Zakopanem jest lotnisko? Jakie jest lotnisko najbliżej Zakopanego? Sprawdźmy to!

Czy w Zakopanem jest lotnisko? Odpowiedź na to pytanie jest niestety negatywna. W Zakopanem nie ma lotniska, a międzynarodowym lotniskiem położonym najbliżej Zakopanego w Polsce jest port lotniczy w Krakowie w Balicach, a na Słowacji port lotniczy Poprad-Tatry .

Czy da się więc polecieć do Zakopanego samolotem? Jeśli mamy awionetkę lub chcemy taką wynająć to możemy zdecydować się na lądowanie na ltonisku w Nowym Targu lub na lotnisku Poprad-Tatry.

Niektóre hotele położone w okolicy Zakopanego posiadają lądowiska dla śmigłowców. W okolicy Zakopanego wylądować można na przykład przy hotelu Grand Nosalowy Dwór czy Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

Media donosiły kiedyś o planach budowy lądowiska dla śmigłowców w Zakopanem ale wciąż plany te nie doszły do skutku. W Zakopanem jest Lądowisko Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ale jego wykorzystanie do celów cywilnych należy do rzadkości.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest lotnisko? Niestety, jeśli chcemy polecieć samolotem do Zakopanego to korzystając z liniowego połączenia najbliżej możemy dolecieć tylko do Krakowa, a awionetką wylądować w Nowym Targu. Lotnisko to posiada niestety tylko pasy trawiaste więc nie da się tu wylądować prywatnym odrzutowcem.

Odrzutowcem można próbować lądować na 2600 metrowym lotnisku Poprad-Tatry na Słowacji położonym około 70 kilometrów drogą od Zakopanego.

Polecamy również: