Czy w Zakopanem jest metro? Czy jeździ metro w Zakopanem?

Wiele osób wybierających się w podróż do nowych miast wybiera w nich metro jako formę poruszania się po mieście. Wśród turystów planujących swój pierwszy wyjazd do Zakopanego są osoby, które zastanawiają się czy w Zakopanem jest metro. Czy w Zakopanem można poruszać się metrem? Sprawdźmy to!

Metro to w wielu miejscach jeden z najlepszych sposobów poruszania się po mieście. Czy w Zakopanem też jest metro? Niestety. Jeśli zastanawialiście się czy w Zakopanem jest metro to odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, w Zakopanem nie ma metra. W Polsce tylko jedno miasto może poszczycić się posiadaniem pełnoprawnych i działających linii metra i jest to oczywiście Warszawa.

Warto podkreślić, że do niedawna w Zakopanem, które otrzymało prawa miejskie w 1933 roku, nie było żadnej formy komunikacji miejskiej. Obecnie komunikacja miejska w Zakopanem składa się z kilku linii autobusowych, ale nie ma w Zakopanem również tramwajów.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest metro? Nie, w Zakopanem jedyną formą publicznej komunikacji miejskiej są linie autobusowe. Poza tym funkcjonują różne busy prywatne, a także można wypożyczyć hulajnogi albo zadzwonić po taksówkę.

Polecamy również: