Czy w Zakopanem jest ZOO? Czy jest Zoo w Zakopanem?

Ogrody zoologiczne to popularna atrakcja zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Wiele osób jadących do Zakopanego zastanawia się czy w Zakopanem jest ZOO. Czy jest ZOO w Zakopanem? Czy działa ogród zoologiczny w Zakopanem? Sprawdźmy to!

Czy w Zakopanem jest zoo? Na oficjalnej liście ogrodów zoologicznych opublikowanej przez GDOŚ nie widnieje wyszczególniony żaden ogród zoologiczny w Zakopanem. Na liście ogrodów zoologicznych w Polsce nie ma żadnego zoo w Zakopanem działającym w ramach Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów.

Czy w Zakopanem jest ZOO? Nie, w Zakopanem nie ma ogrodu zoologicznego z prawdziwego zdarzenia działającego w ramach EAZA. Takie znajdują się w Polsce tylko w kilku miejscach czyli we Wrocławiu, w Poznaniu, w Opolu, w Zamościu, w Warszawie, w Krakowie, w Łodzi, w Płocku, w Gdańsku, w Chorzowie oraz w Toruniu.

Nie oznacza to oczywiście, że w Zakopanem nie ma miejsca w którym można oglądać zwierzęta. W Zakopanem działa niewielkie mini zoo w którym są m.in. króliki, alpaki czy daniel.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest zoo? Nie, w Zakopanem nie ma dużego ogrodu zoologicznego, jest tylko mini zoo niedaleko od centrum.

Polecamy również: