Czy w Zakopanem można kupić alkohol w nocy?

Wielu turystów przyjeżdżających do Zakopanego zastanawia się czy w Zakopanem można kupić alkohol po 22 godzinie. Czy w Zakopanem jest zakaz sprzedaży alkoholu? W jakich godzinach nie można kupić alkoholu w Zakopanem? Kiedy można kupić alkohol w Zakopanem? Jakie są godziny prohibicji? Gdzie kupić alkohol w nocy? Sprawdźmy to!

Wśród niektórych gmin w Polsce popularnym staje się wprowadzanie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach. Czy Zakopane też należy do tej grupy?

Tak, we wrześniu 2022 roku w Zakopanem został wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. Co to oznacza dla turystów?

W Zakopanem nie można kupić alkoholu w nocy, a właściwie już od późnego wieczora. Zakaz obejmuje sklepy i stacje paliw i obowiązuje w godzinach od 23:00 do 6:00 następnego dnia.

Do której można więc kupić alkohol w Zakopanem? W sklepie lub na stacji benzynowej zakupy są możliwe tylko do godziny 23:00.

Nie znaczy to oczywiście, że w Zakopanem nie można kupić alkoholu w nocy. Można, ale nie w sklepie czy na stacji paliw. Z zakazu sprzedaży alkoholu nocą w Zakopanem wyłączone są punkty gastronomiczne, a więc miejsca takie jak restauracje, kawiarnie czy bary.

Receptą na zakup alkoholu w okolicach Zakopanego jest udanie się do sklepu, który nie jest położony na terenie Zakopanego tylko w miejscowości obok. Warto jednak pamiętać, że do takiego sklepu należy udać się w stanie trzeźwości i nigdy nie wsiadać do samochodu po spożyciu alkoholu.

Podsumowanie: czy w nocy można kupić alkohol w Zakopanem? Tak ale tylko w punktach gastronomicznych. Jeśli chcemy przygotować w nocy na przykład Harnasia z lodoherbatą to warto zrobić zapasy przed zapadnięciem zmroku.

Polecamy również: