Czy w Zakopanem są bloki? Gdzie są bloki w Zakopanem?

Zakopane kojarzy się z mniej lub bardziej tradycyjną architekturą i na przykład drewnianymi willami wznoszonymi w stylu zakopiańskim. Wiele osób zastanawia się czy w Zakopanem są bloki. Czy są bloki w Zakopanem? Gdzie są bloki w Zakopanem? Czy w Zakopanem są osiedla z wielkiej płyty popularnej w okresie komunizmu? Sprawdźmy to!

Zakopane to nie tylko zabytkowe drewniane wille czy też wille modernistyczne powstałe w latach 30. XX wieku. Czy w Zakopanem są bloki? Czy w Zakopanem jest wielka płyta?

W Zakopanem próżno szukać gigantycznego wielkopłytowego osiedla takiego jak osiedla znane z Krakowa czy Warszawy ale nie można powiedzieć, że w Zakopanem bloków nie ma. Są. Gdzie są bloki w Zakopanem?

Miejsca w którym można znaleźć bloki w Zakopanem to na przykład Chramcówki, okolice ul. Jagiellońskiej czy na przykład osiedle Kasprusie, a nawet niedaleko centrum przy ul. Kościelnej.

Niektóre z bloków w Zakopanem przypominają czasy PRL-u ale nie wyglądają w stu procentach jak zwykła wielka płyta znana z innych miast i można zaryzykować stwierdzenie, że pokryte blachą ze wszystkich stron bloki są nawet brzydsze niż standardowe projekty.

Powstały tu też bloki w latach późniejszych budowane na przykład jako TBS-y.

Podsumowanie: czy w Zakopanem są bloki? Tak, są bloki w Zakopanem chociaż warto podkreślić, że przykładów tego typu budownictwa w Zakopanem nie znajdziemy zbyt wiele.

Polecamy również: