Czy w Zakopanem są jelenie? Gdzie są jelenie w Zakopanem?

Wiele osób wybierających się do Zakopanego zastanawia się jakie zwierzęta można spotkać w Zakopanem. Wielu podróżników zastanawia się czy w Zakopanem są jelenie. Czy są jelenie w Zakopanem? Skąd są jelenie w Zakopanem? Gdzie są jelenie w Zakopanem? Sprawdźmy to!

Czy w Zakopanem są jelenie? Tak, w Zakopanem bardzo łatwo spotkać jelenie i to nie jednego! Skąd się biorą jelenie w centrum Zakopanego? Ciężko w to uwierzyć, ale same tam przychodzą skuszone wieloma atrakcjami dla jeleni.

Jelenie, łanie i sarny przychodzą do Zakopanego w poszukiwaniu jedzenia. Największą atrakcją dla jeleni w Zakoanem są śmietniki z których łatwo pozyskują jedzenie. Dodatkowo wielu turystów w Zakopanem dokarmia jelenie. Nie jest to dobry pomysł i działanie dobre dla zwierząt.

Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego apelują by nie zbliżać się do jeleni. Jelenie w Zakopanem nie są atrakcją turystyczną. Jelenie w centrum Zakopanego stanowią zagrożenie przede wszystkim dla… jeleni. Trzeba dokładać wszelkich starań by dzikie zwierzęta nie miały powodów do opuszczania swoich naturalnych siedlisk i wędrówek do Zakopanego.

Podsumowanie: czy w Zakopanem są jelenie? Tak, jelenie często pojawiają się na ulicach Zakopanego i zapuszczają się nawet do centrum. Najczęściej po prostu korzystają z możliwości łatwego pozyskiwania jedzenia.

Jelenie przyzwyczajone do obecności turystów tracą naturalne instynkty i mogą być celem morderców nielegalnie polujących na jelenie by pozyskać ich poroże.

Polecamy również: