Czy w Zakopanem są komary? Czy w Tatrach są komary?

Komary to niepozorne stworzenia, które mogą zepsuć najlepszy nawet wyjazd. Wiele osób planujących wyjazd do Zakopanego zastanawia się czy w Zakopanem są komary. Czy jest plaga komarów w Zakopanem? Czy w Zakopanem komary gryzą ceprów? Czy atakują? Czy w Tatrach są komary?

Jeśli przed wyjazdem do Zakopanego obawiacie się komarów to… macie się czego obawiać. Odpowiedź na pytanie: czy w Zakopanem są komary jest twierdząca. W nieco niżej położonym Zakopanem co pewien czas można spotkać się z prawdziwymi plagami komarów. Oczywiście do wystąpienia plagi komarów muszą wystąpić odpowiednie warunki.

Jeśli wybieramy się do Zakopanego w okresie w którym przez bardzo długi czas nie było opadów atmosferycznych i było gorąco to szansa na plagę komarów jest nieco mniejsza. Trzeba jednak pamiętać, że komary są prawie wszędzie w Polsce i Zakopane nie jest tu żadnym wyjątkiem i szansa na spotkanie komarów jest tu wyższa niż na spotkanie jadowitych węży.

Czy w Tatrach są komary? Jeśli wybieramy się w niższe, zalesione partie gór, to szansa na spotkanie komarów jest również wyższa. Powyżej granicy lasu w wyższych partiach górskich występuje tylko jeden gatunek komarów więc siłą rzeczy jest ich nieco mniej, ale nie da się powiedzieć, że nie ma ich wcale.

Podsumowanie: czy w Zakopanem są komary? Czy w Tatrach są komary? Zakopane nie jest wyjątkiem i jest miejscem w którym można spotkać komary.

Polecamy również: