Czy w Zakopanem są sanatoria? Jakie są?

Zakopane kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem, szlagami na Gubałówkę albo jazdą na nartach. Rzadziej z sanatoriami dlatego też wiele osób zastanawia się czy w Zakopanem są sanatoria. Czy da się jechać do sanatorium do Zakopanego? Jakie są sanatoria w Zakopanem? Sprawdźmy czy są!

Czy w Zakopanem są sanatoria? Dla wielu osób może okazać się to zaskoczeniem ale odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, są ale nie są to sanatoria publiczne z których można korzystać wykorzystując przysługujące nam świadczenia tylko placówki prywatne.

W Zakopanem znajdują się przede wszystkim prywatne sanatoria czyli domy wczasowe oferujące pobyt wraz z turnusami rehabilitacyjnymi i najróżniejszego typu dodatkowymi usługami zdrowotnymi. Tego typu pobyty kosztują w Zakopanem w granicach od 1500 do 2000 złotych za pobyt 8 dniowy i nawet do blisko 3 tysięcy złotych za pobyt trwający przez dwa tygodnie.

Czy Zakopane jest na oficjalnej liście uzdrowisk? Nie, niestety na oficjalnej liście uzdrowisk prowadzonej przez NFZ miasto Zakopane nie jest wymienione więc wszelkie sanatoryjne pobyty, które możemy sobie w nim wykupić to pobyty płatne osobno i odbywające się w prywatnych placówkach.

Zakopane posiadało oficjalnie status uzdrowiska, ale posiadało go przed wojną i obecnie utraciło ten status.

Polecamy również: