Czy w Zakopanem są wilki? Czy w Tatrach są wilki?

Wilki nie są zwierzętami tak miłymi jak popularny wilk z kreskówki Wilk i zając. Wiele osób jadących do Zakopanego zastanawia się czy w Zakopanem są wilki. Czy w Tatrach są wilki? Czy należy bać się wilków na ulicach Zakopanego? Sprawdźmy to!

Oglądając w młodości kreskówkę Wilk i zając moglibyśmy odnieść wrażenie, że wilki to miłe stworzenia. W rzeczywistości wilki, czyli ssaki z rodziny psowatych, a zwłaszcza wilki występujące w Europie, nie są zabawkami, ani miłymi pieskami.

Wiele osób zastanawia się więc czy w Zakopanem są wilki. Czy w Tatrach są wilki?

Odpowiedź na pytanie: czy w Tatrach są wilki jest pozytywna. W Tatrach w Polsce żyje kilkadziesiąt osobników wilków. Według różnych szacunków populacja wilków składa się z około 5 watach.

Czy zwierzęta te wybierają się do Zakopanego? W przeciwieństwie do niedźwiedzi, które incydentalnie decydują się na eskapady do Zakopanego, prawdopodobieństwo spotkania wilka na ulicy Zakopanego jest jeszcze mniejsze.

W lokalnych mediach zakopiańskich można znaleźć stare wzmianki o tym, że mieszkańcy widywali wilki w okolicach niektórych ulic Zakopanego ale obserwacje te pochodzą sprzed kilku lat i nie są potwierdzone żadnym materiałem audio-wideo, ani materiałem fotograficznym.

Szanse na spotkanie wilka w Zakopanem, zwłaszcza w centrum, są jeszcze mniejsze niż szanse na spotkanie niedźwiedzia. Oczywiście warto śledzić lokalne media by mieć 100% pewność, że żadna z tych przerażających bestii nie zapuściła się do Zakopanego ale warto pamiętać, że populacja wilków w Tatrach jest niewielka.

Polecamy również: