Czy w Zakopanem są żmije? Czy w Tatrach są żmije?

Polacy nie są przyzwyczajeni do spotykania jadowitych węży ale wiele osób jadących do Zakopanego i w Tatry zastanawia się czy w Zakopanem są węże. Czy w Tatrach są jadowite węże? Czy jadowite węże są w Zakopanem? Czy są żmije w Zakopanem i w Tatrach? Czy trzeba na nie uważać? Sprawdźmy to!

W Polsce dziko występuje tylko jeden gatunek niebezpiecznego jadowitego węża jakim jest oczywiście żmija zygzakowata. Czy te niebezpieczne stworzenia są też w Zakopanem i w Tatrach?

Jeśli zastanawialiście się czy w Tatrach są węże to odpowiedź na to pytanie jest oczywiście pozytywna. W Tatrach żyją żmije i można je nawet dość często spotkać. Na żmije w górach uważamy zwłaszcza na górskich polanach i w kamienistych nasłonecznionych miejscach, które węże ulubiły sobie do wygrzewania się w słońcu.

W czerwcu 2023 roku polskojęzyczne media donosiły o przypadku ukąszenia przez żmiję 14-latki w rejonie Nosala w Tatrach. Jadowite węże w górach to nie przelewki!

Podsumowanie: czy w Zakopanem są żmije? Czy w okolicy Zakopanego występują żmije? Obserwując doniesienia lokalnych mediów można dowiedzieć się, że żmije czasem zapuszczają się również na teren Zakopanego i są znajdywane na przykład w przydomowych ogródkach. Prawdopodobieństwo spotkania żmij na Krupówkach jest niewielkie ale w zaroślach warto mieć z tyłu głowy, że wąż może się gdzieś pojawić.

Polecamy również: