Czy Zakopane leży w Tatrach? Czy Zakopane to Tatry?

Kiedy myślimy o Zakopanem, często pojawia się pytanie, czy to miasto leży w Tatrach i czy można je nazwać Tatrami. Czy Zakopane leży w Tatrach? Czy Zakopane to Tatry? W jakich górach leży Zakopane? Sprawdźmy to

Zakopane, znane jako popularny ośrodek turystyczny w Polsce, nazywane jest często zimową stolicą Polski. Wiele osób jednoznacznie kojarzy Zakopane z Tatrami, jednak znaczna część obszaru Zakopanego nie jest bezpośrednio położona w Tatrach. Główna część miasta leży w Rowie Podtatrzańskim oraz na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. To tu znajduje się centrum miasta, z atrakcjami turystycznymi, sklepami i restauracjami, które przyciągają turystów z całego świata.

Część Zakopanego istotnie leży również w samych Tatrach. Dotyczy to przede wszystkim niektórych dzielnic, takich jak na przykład położone w Dolina Bystrej w Tatrach Zachodnich.

Dlatego można powiedzieć, że Zakopane, choć nie leży w całości w Tatrach, posiada pewne fragmenty położone bezpośrednio na terenie Tatr.

Podsumowanie: czy Zakopane leży w Tatrach? Nie cała powierzchnia Zakopanego położona jest w Tatrach ale część miasta istotnie należy już do Tatr więc można mówić, że Zakopane przynajmniej częściowo zalicza się do Tatr.

Polecamy również: