Czy Zakopane to miasto? Czy to duże miasto?

Zakopane to miejsce, które każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Wiele osób planujących wyjazd do Zakopanego zastanawia się czy Zakopane to miasto czy wieś. Czym jest Zakopane? Czy Zakopane jest miastem? Czy jest duże? Sprawdźmy to!

Najważniejszym pytaniem, które stawiają sobie Polacy jest kwestia tego czy Zakopane to miasto. Czy Zakopane jest miastem? Przez wiele lat miejscowość położona pod Tatrami była tylko wsią i to w dodatku o niewielkim znaczeniu turystycznym. Sytuacja zaczęła się zmieniać w okresie II Rzeczpospolitej.

Czy dziś Zakopane jest miastem? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak! Zakopane jest miastem w południowej Polsce, dodatkowo jest też siedzibą powiatu tatrzańskiego.

Warto jednak wspomnieć, że Zakopane otrzymało prawa miejskie stosunkowo niedawno. Kiedy Zakopane otrzymało prawa miejskie? Zakopane ma prawa miejskie dopiero od 1933 roku. Wówczas, w czasach międzywojennych. Zakopane stało się popularną destynacją turystyczną. Z tego okresu pochodzi wiele ciekawych willi wzniesionych w międzywojennym stylu.

Wiele osób stawia sobie pytanie: Czy Zakopane jest dużym miastem? Pod względem powierzchni można stwierdzić, że Zakopane jest miastem niezbyt dużym. Powierzchnia Zakopanego wynosi 84,26 kilometry kwadratowe, a według oficjalnych danych pochodzących jeszcze z 2017 roku w Zakopanem mieszka zaledwie 27 tysięcy 266 osób.

Mieszkańców Zakopanego jest niewielu ale warto pamiętać, że każdego dnia w mieście przebywają dziesiątki tysięcy turystów więc ludzi w Zakopanem w każdej chwili, jest wielokrotnie więcej niż oficjalna liczba mieszkańców Zakopanego.

Podsumowanie: czy Zakopane to miasto? Tak, Zakopane posiada prawa miejskie od 1933 roku.

Polecamy również:

Dodaj komentarz