Dolina Chochołowska jak długo się idzie? Czas dojścia i wycieczki

Biegnąca w Dolinie Chochołowskiej trasa z parkingu przy Siwej Polanie do schroniska na Polanie Chochołowskiej jest jedną z najpopularniejszych tras pieszych w Tatrach. Wiele osób zastanawia się ile się idzie do Doliny Chochołowskiej. Jaki jest czas przejścia? Ile trzeba iść?

Jak długo się idzie z parkingu do schroniska w Dolinie Chochołowskiej? Odległość do przejścia wynosi w granicach 8 kilometrów. Ile trzeba czasu na pokonanie tego dystansu?

Bardzo sprawnie spacerujące osoby będą w stanie pokonać ten dystans w około 1 godzinę i 45 minut ale lepiej założyć, że dojście do schroniska w Dolinie Chochołowskiej zajmie 2 godziny, a przy niesprawnych fizycznie osobach nawet 2,5 godziny. W warunkach zimowych trzeba zakładać, że realny czas przejścia może nieco odbiegać od tych wartości.

Trasa w dwie strony to więc – w zależności od sprawności śmiałków wyruszających w drogę – w granicach 4 lub nawet 5 godzin pieszej wędrówki.

Podsumowanie: ile się idzie do Doliny Chochołowskiej? Jak długo się idzie? Można przyjąć, że wycieczka w jedną stronę to około dwóch godzin pieszej wędrówki ale osobom niesprawnym fizycznie przejście do Doliny Chochołowskiej z parkingu może zająć nawet 2,5 godziny w jedną stronę.

Polecamy również: