Gdzie zaparkować samochód w Zakopanem na kilka dni?

Wielu turystów wybierających się do Zakopanego decyduje się na przyjazd do miasta swoim własnym autem. Wielu kierowców stawia sobie pytanie: gdzie zostawić samochód w Zakopanem na kilka dni. Gdzie parkować w Zakopanem na dłużej? Ile to może kosztować?

W wielu miastach w Polsce obowiązuje strefa płatnego parkowania i Zakopane nie jest tu żadnym wyjątkiem. Strefa płatnego parkowania w Zakopanem podzielona jest na podstrefy A oraz B. Za pozostawienie samochodu na cały dzień w obszarze strefy B w Zakopanem trzeba zapłacić 22,90 zł. Nie jest to więc bardzo duża kwota. Tutaj cennik parkowania w strefie w Zakopanem.

Z prawie 200 ulic znajdujących się w Zakopanem w obrębie SPP w podstrefie A znajduje się tylko 29 ulic, a w podstrefie B położone są dwie ulice. Poza strefą płatnego parkowania publicznie dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.

Jeśli więc nie przeszkadza nam to, że parkujemy na niestrzeżonych miejscach postojowych na ulicy to zaparkować za całkiem znośne pieniądze można w obrębie podstrefy B. W Zakopanem znajduje się też wiele prywatnych parkingów w których ceny pozostawienia samochodu na cały dzień wahają się od 30 do 60 złotych za dzień. Warto pamiętać, że część z tych parkingów to parkingi płatne ale niestrzeżone i nawet obecność tak zwanego „parkingowego” nie daje nam wysokich gwarancji bezpieczeństwa pozostawionego pojazdu.

W sezonie turystycznym albo w okresie wydarzeń takich jak na przykład konkurs skoków narciarskich, inne zawody sportowe czy też w okolicach Sylwestra ceny na parkingach prywatnych mogą być znacznie wyższe ale też znalezienie miejsca na ulicy zdecydowanie trudniejsze.

Polecamy również: