Ile jest miejsc na skoczni w Zakopanem?

Konkurs skoków narciarskich w Zakopanem jest jedną z największych imprez sportowych rozgrywanych w okolicy. Wiele osób zastanawia się ile osób mieści się na skoczni w Zakopanem. Jak duża jest widownia pod Wielką Krokwią? Ile jest miejsc dla kibiców w Zakopanem? Ilu widzów może być na skokach w Zakopanem? Sprawdźmy to!

Ile ludzi mieści się na trybunach znajdujących się wokół Wielkiej Krokwi w Zakopanem? Całkiem sporo. Widownia Wielkiej Krokwi w Zakopanem to w granicach 50-tysięcy osób ale znane są przypadki w których konkursy pod skocznią gromadziły jeszcze bardziej liczną publiczność.

Rekordową widownię zgromadził konkurs w narciarstwie klasycznym organizowany na Wielkiej Krokwi w 1962 roku. Wówczas pod skocznią zgromadziła się publiczność licząca nawet w granicach 120 tysięcy osób. Warto przypomnieć, że obecnie w Zakopanem mieszka niespełna 30 tysięcy osób.

Podsumowanie: ile osób mieszczą trybuny Wielkiej Krokwi w Zakopanem? Pojemność trybun Wielkiej Krokwi to w granicach 40-50 tysięcy osób.

Polecamy również: