Ile kosztuje oscypek w Zakopanem? Oscypek cena 2023

Wielu turystów przyjeżdżających na Podhale nie wyobraża sobie wyjazdu bez skosztowania regionalnego owczego sera – oscypka. Wiele osób stawia sobie pytanie: ile kosztuje oscypek w Zakopanem. Jaka jest cena oscypka? Ile trzeba zapłacić za oscypek w Zakopanem?

Na początek warto przypomnieć: oscypek to ser chroniony prawem wykonywany z mleka owczego i produkowany tylko w limitowanym okresie w roku. Jadąc do Zakopanego zimą nie kupimy oscypka bo nigdzie go nie ma. Tutaj dowiecie się jak poznać prawdziwy oscypek i kiedy jest oscypek.

W wielu punktach sprzedaży w Zakopanem można kupić wiele serów, których tajemnicze nazwy takie jak „klasyczny”, „tradycyjny”, „maślany” czy „gazdowski” mogą wprowadzać w błąd. Nazwa oscypek zarezerwowana jest tylko dla oscypka. Ile kosztuje prawdziwy oscypek?

Prawdziwy oscypek kosztuje w najtańszych miejscach +/- 50 złotych, a w najdroższych nawet około 70 złotych lub czasem więcej. Z ofert po 100 zł za oscypka warto zrezygnować. Prawdziwy oscypek waży około 60-80 dkg i ma wymiary od 17 do 23 cm. Wszelkie mniejsze sery nie są oscypkami ponieważ receptura, wymiary i waga oscypka to zastrzeżona i chroniona receptura.

Mniejsze serki typów „góralskich” kosztują w Zakopanem od 10 do 15-20 złotych.

Polecamy również: