Ile się idzie nad Morskie Oko? Ile się jedzie? Czas do Morskiego Oka

Morskie Oko jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych w Tatrach po polskiej stronie. Wiele osób planujących eskapadę nad Morskie Oko zastanawia się ile się idzie na Morskie Oko. Ile trzeba iść nad Morskie Oko? Jak długo się idzie do Morskiego Oka z parkingu? Jak długo się jedzie na Morskie Oko? Sprawdźmy to!

Ile czasu idzie się nad Morskie Oko? Jedna z najpopularniejszych tras w okolicy Zakopanego nie należy do trudnych ale jest dość długa. W zależności od tego jak szybko potrafimy się poruszać to czas przejścia wynosi od około 2 do 2,30h. Zdrowy człowiek powinien pokonać trasę z parkingu na Morskie Oko w 2 godziny. Do przejścia jest około 8,5 kilometra.

Zejście z Morskiego Oka w stronę parkingu na Palenicy Białczańskiej jest nieco szybsze i trwa do 2 godzin. Na wyjście nad Morskie Oko trzeba więc poświęcić około 4,5-5 godzin licząc czas spędzony nad jeziorkiem.

Warto też dodać, że zaprzęg nad Morskie Oko jedzie zdecydowanie szybciej i pozwala na oszczędzenie czasu. Przejazd trwa około godzinę nad Morskie Oko i 30 minut w stronę Palenicy Białczańskiej.

Podsumowanie: ile czasu nad Morskie Oko? Przejście w stronę Morskiego Oka trwa około 2-2,5h, a zejście około 2h. Przejazd jest szybszy w jedną stronę trwa około 1h, a w drugą około 30 minut.

Polecamy również: