Jak długo idzie się na Kasprowy Wierch?

Kasprowy Wierch jest jedną z najpopularniejszych atrakcji dla osób, które chcą wybrać się w góry z Zakopanego. Wielu turystów planujących wyjście w góry zastanawia się jak długo idzie się na Kasprowy Wierch. Ile czasu idzie się na Kasprowy Wierch? Ile czasu zajmuje wejście na szczyt Kasprowy Wierch w przypadku wycieczki najpopularniejszym szlakiem z Kuźnic? Sprawdźmy to!

Na Kasprowy Wierch da się wejść na kilka różnych sposobów. Jednym z bardziej popularnych jest wejście trasą z Kuźnic zajmuje – w zależności od sprawności fizycznej członków ekspedycji i warunków atmosferycznych – około 3-3,5 godziny. Dłuższa jest trasa prowadząca drugą stroną to trasa, którą wejścia można dokonać w czasie około 4-4,5h godziny.

Najprostszą trasą na Kasprowy Wierch jest szlak zielony, który prowadzi niedaleko trasy wiodącej w górę kolejki linowej. Droga ta często bywa zamykana z różnych kontrowersyjnych powodów więc warto śledzić doniesienia lokalnych mediów by mieć 100% pewności, że nikt nie blokuje szlaku.

Ile trwa wjazd na Kasprowy Wierch? Najłatwiej na Kasprowy Wierch dostać się na pokładzie kolejki linowej. Czas wjazdu na Kasprowy Wierch to w granicach 15-20 minut.

Polecamy również: