Jak dojechać z Zakopanego do Chochołowskiej? Siwa Polana

Dolina Chochołowska jest jednym z najczęstszych celów pieszych wycieczek dla turystów spędzających urlop w Zakopanem i okolicy. Wiele osób zastanawia się jak dojechać do Siwej Polany z Zakopanego. Jak dojechać? Jak dojechać autobusem czy busem? Ile trwa dojazd? Jaki jest cennik busa?

Najłatwiejszy dojazd z Zakopanego do Siwej Polany w okolice szlaku do Doliny Chochołowskiej to oczywiście dojazd własnym samochodem lub taksówką. W Zakopanem nie działa Uber, więc jest to często dość drogie. Da się jednak dojechać w okolice Doliny Chochołowskiej busem.

Jak dojechać z Zakopanego i ile to trwa?

W kierunku Siwej Polany z Zakopanego nie kursują oficjalne autobusy miejskie ale kursuje przynajmniej kilka firm prywatnych obsługujących różnego rodzaju busy.

Z centrum Zakopanego w kierunku Siwej Polany odjedziemy z centrum z okolic placu PKP jeśli jest otwarty albo na przykład z przystanku Zakopane Targowica. Przejazd do Doliny Chochołowskiej busem zajmie około 20 minut jazdy.

Stamtąd niedaleko jest już do wejścia na szlak do Doliny Chochołowskiej (przypominamy że trzeba wcześniej kupić bilet).

Rozkłady busów da się znaleźć w usłudze Map Google ale wielu turystów dzieli się doświadczeniami dotyczącymi tego, że busy czasem nie kursują rozkładowo. Planując wycieczkę warto mieć na uwadze to, że na drodze mogą panować różne warunki. Cena biletu na busa z Zakopanego do Doliny Chochołowskiej to w granicach 6-7 złotych ale ceny te mogą się zmienić. Trzeba przyjąć, że dojazd jest tańszy niż cena busa do Morskiego Oka.

Polecamy również: