Jak nazywa się największe jezioro w Tatrach?

Tatry kojarzą się ze strzelistymi skalistymi szczytami ale w górach są też jeziora. Wiele osób zastanawia się jakie są największe jeziora w Tatrach. Które jezioro w Tatrach jest największe? Jakie są największe jeziora w Tatrach? Sprawdźmy to!

Które tatrzańskie jezioro jest największe? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy chodzi nam o jezioro największe pod względem powierzchni czy pod względem pojemności.

Które jezioro w Tatrach jest największe pod względem powierzchni? Jeśli przyjmiemy kryterium powierzchni to oczywiście największym jeziorem w Tatrach jest Morskie Oko o powierzchni 34,56 hektara.

Jeśli chodzi o pojemność jeziora to największym jeziorem w Tatrach jest Wielki Staw Polski powierzchni nieznacznie mniejszej od Morskiego Oka (31,14 hektara), ale o pojemności 12 967 000 metrów sześciennych. Pojemność Morskiego Oka to zaś tylko 9 935 000 metrów sześciennych.

Podsumowanie: które jezioro w Tatrach jest największe? Pod względem powierzchni największe jest Morskie Oko, a pod względem pojemności Wielki Staw Polski.

Polecamy również: