Jak się ubrać na Kasprowy Wierch? Co założyć na Kasprowy?

Wycieczka na Kasprowy Wierch to jedna z bardziej popularnych atrakcji w okolicach Zakopanego zarówno latem jak i zimą. Wiele osób zastanawia się jak ubrać się na Kasprowy Wierch. Jakie ubranie będzie idealne na Kasprowy Wierch? Jak się ubrać w góry?

Niezależnie od tego czy mamy zamiar wyjść pieszo na Kasprowy Wierch czy wjechać kolejką to i tak lepiej przyłożyć pewną uwagę do kwestii wyboru odpowiedniego stroju. Co zabrać na Kasprowy Wierch?

Idąc na Kasprowy Wierch należy pamiętać, że mimo dużej atrakcyjności turystycznej i dużej liczby osób, które wybierają się na Kasprowy Wierch są to już góry i sytuacja pogoda może tu zmienić się w każdej chwili.

Na Kasprowy Wierch idziemy w dobrych, wygodnych butach. W góry nie nadają się klapki czy japonki. Jeśli idziemy w ubraniu z krótkim rękawem to zawsze dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą dodatkowej odzieży z długim rękawem w razie gdyby pogoda uległa zmianie. Zawsze dobrym pomysłem jest ubranie się w kilka warstw odzieży tak by w razie możliwości móc regulować temperaturę.

Idąc na Kasprowy Wierch latem warto pamiętać o nakryciu głowy, zabezpieczeniu skóry przed promieniami słońca a także – nawet a być może zwłaszcza zimą – okularach z filtrem UV. Zawsze dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą odzieży przeciwdeszczowej, nawet jeśli prognoza pogody nie zapowiada pogorszenia warunków.

Zimą pamiętamy też o odpowiednio ciepłych spodniach, odpowiednich skarpetach, a także rękawiczkach. Pamiętamy też, że na Kasprowy Wierch nie można z psem.

Podsumowanie: jak się ubrać na Kasprowy Wierch? Na Kasprowy wierch należy ubrać się z odpowiednim respektem dla górskich warunków, hej.

Polecamy również: