Kiedy jest sezon w Zakopanem? Kiedy najwięcej turystów?

Zakopane to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych w Polsce. Osoby, które nie lubią tłumów i chcą odwiedzić Zakopane często zastanawiają się kiedy jest najwięcej turystów w Zakopanem. Kiedy jest sezon w Zakopanem? Kiedy warto jechać, a kiedy nie jechać do Zakopanego?

Kiedy jest sezon w Zakopanem? Najprościej stwierdzić, że sezon w Zakopanem jest… zawsze. Praktycznie w każdym miesiącu w roku w Zakopanem można spotkać znaczną liczbę turystów. Są jednak okresy w roku w którym turystów jest najwięcej. Kiedy jest najwięcej turystów w Zakopanem?

Szczytem sezonu w Zakopanem wcale nie jest zima. Najwięcej turystów przyjeżdża do Zakopanego na przełomie lipca i sierpnia. Najpopularniejszy okres na wyjazdy do Zakopanego to okres wakacji.

Drugim najpopularniejszym okresem jest oczywiście zima i okolice Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz trwających później ferii zimowych. Poza tymi datami w tygodniach w których nie ma przedłużonych weekendów można próbować pojechać do Zakopanego i liczyć na to, że turystów będzie mniej.

Podsumowanie: kiedy jest sezon turystyczny w Zakopanem? Szczyt sezonu w Zakopanem to lipiec i sierpień a właściwie przełom tych miesięcy, ale dużo turystów jest w Zakopanem już od maja. Później więcej turystów pojawia się w mieście od grudnia, ze szczególnym uwzględnieniem Sylwestra i Nowego roku, aż do końca ferii zimowych.

Polecamy również: