Kiedy jest śnieg w Zakopanem? Od kiedy? Do kiedy śnieg?

Zakopane jest miastem do którego turystycznie można pojechać praktycznie przez cały rok. Przez wiele miesięcy w roku w Zakopanem jest śnieg. Wiele osób zastanawia się kiedy jest śnieg w Zakopanem. W których miesiącach jest śnieg w Zakopanem? Kiedy jest śnieg w Zakopanem? Sprawdźmy to!

Na samym wstępie warto pamiętać, że obszar administracyjny Zakopanego sięga nawet w wyższe partie gór więc śnieg de facto pojawia się w Zakopanem naprawdę wcześnie.

Już w drugiej połowie września możliwe są opady śniegu w Tatrach na terenie Zakopanego od wysokości około 1500 metrów nad poziomem morza.

W kolejnych miesiącach jesiennych szanse na opady również występują, a na szlakach śnieg może już zalegać. W samym Zakopanem śnieg może pojawiać się już od października i utrzymywać się do marca. Historia zna przypadki gdy w Zakopanem śnieg spadał nawet pod koniec kwietnia. Opady mogą pojawić się nawet w połowie maja chociaż wtedy wiadome jest, że śnieg nie utrzyma się zbyt długo na ulicach Zakopanego.

Podsumowanie: kiedy jest śnieg w Zakopanem? Opadów śniegu w okolicy Zakopanego w górach można spodziewać się już w drugiej połowie września, a śnieg na niżej położonych terenach w mieście Zakopane może pojawić się nawet w październiku.

Polecamy również: