Kiedy najmniej turystów w Zakopanem? Kiedy sezon niski?

Zakopane jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce w której sezon trwa prawie przez cały rok. Wiele osób zastanawia się kiedy jest najmniej turystów w Zakopanem. Kiedy nie ma tłumów w Zakopanem? Kiedy pojechać do Zakopanego jeśli nie lubimy tłumów?

Osoby szukające okresu w którym w Zakopanem jest sezon niski i nie ma tłumów turystów nie mają przed sobą zbyt łatwego zadania. Sezon turystyczny w Zakopanem trwa prawie przez cały rok. Tylko kilka miesięcy lub być może nawet tygodni w roku to okres gdy w Zakopanem jest mniej turystów, nie licząc oczywiście weekendów bo te przyciągają turystów przez cały rok.

Kiedy wypada? Kiedy nie ma tłumów w Zakopanem?

Osoby które chcą pojechać do Zakopanego gdy nie ma tłumów muszą zainteresować się miesiącami takim jak wrzesień i październik, a także okresem przypadającym między feriami zimowymi, a świętami Wielkanocnymi. Być może również po przedłużonym weekendzie w maju uda się znaleźć okres w którym w Zakopanem czy w Tatrach jest nieco mniej turystów.

Poza tymi datami sezon trwa praktycznie cały czas. W styczniu czy lutym do Zakopanego ściągają narciarze i trwają ferie zimowe, później wypadają święta Wielkanocne na które turyści też jadą do Zakopanego, następnie weekend majowy, Boże Ciało, wakacje będące szczytem sezonu. W listopadzie ze względu na dwa długie weekendy w Zakopanem też jest sporo turystów, a później w grudniu przyjeżdżają oni na Boże Narodzenie i Nowy Rok.

Podsumowanie: kiedy jest najmniej turystów w Zakopanem? Kiedy najmniej turystów w Tatrach?

Polecamy również: