Komunikacja miejska Zakopane cena biletu

Polskie góry kojarzą się wielu podróżnym z wysokimi kosztami, dlatego też wielu turystów pragnie dowiedzieć się, ile wynosi opłata za komunikację miejską w Zakopanem. Jakie są stawki za bilety? Jaki jest cennik komunikacji miejskiej w Zakopanem? Sprawdźmy ceny biletów!

Od 2016 roku w Zakopanem działa komunikacja miejska, obejmująca kilka linii autobusowych. Czy ceny biletów są wysokie? Czy korzystanie z komunikacji w Zakopanem jest za darmo?

Stawki za bilety autobusowe w Zakopanem nie są wygórowane. Jak przedstawiają się ceny biletów na autobusy miejskie?

Bilet jednorazowy na pojedynczą podróż kosztuje 3 złote za normalny bilet oraz 1,50 złote za bilety ulgowe gminne i ulgowe ustawowe.

Bilet godzinny na 60 minut jazdy autobusem w Zakopanem kosztuje 4 złote za bilet normalny i 2 złote za bilety ulgowe gminne i ustawowe.

Opłacalnym wyborem jest zakup biletu 24-godzinnego. Bilet dzienny na autobusy w Zakopanem kosztuje 9 złotych za normalny bilet i 4,50 złotych za bilety ulgowe.

Bilet 3-dniowy na autobusy w Zakopanem kosztuje 18 złotych za bilet normalny i 9 złotych za bilet ulgowy. Bilet tygodniowy to koszt 34 złote za bilet normalny i 45 złotych za bilety ulgowe. Natomiast bilet miesięczny to odpowiednio 90 złotych za normalny bilet i 45 złotych za ulgowy na jedną linię, oraz 100 złotych za normalny bilet i 50 złotych za ulgowy ustawowy na wszystkie linie.

W cenniku autobusów komunikacji miejskiej w Zakopanem znajdują się również bilety rodzinne. Bilet dzienny rodzinny na 24 godziny kosztuje 18 złotych, bilet 3-dniowy rodzinny to koszt 36 złotych, a bilet tygodniowy rodzinny to koszt 68 złotych.

Jak widać, ceny biletów autobusowych w Zakopanem nie są wysokie w porównaniu do dużych miast w Polsce.

Przedstawione wyżej ceny biletów autobusowych pochodzą z cennika dostępnego na oficjalnej stronie internetowej z lipca 2023 roku. Jeśli planujesz podróż do Zakopanego w późniejszym terminie, warto sprawdzić oficjalną stronę, czy ceny pozostały bez zmian.

Polecamy również: