Łysa Polana – wysokość nad poziomem morza. Jaka wysokość?

Łysa Polana, malownicza polana położona w Dolinie Białki, stanowi popularny cel wycieczek turystycznych dla odwiedzających Zakopane i okolice. Wielu turystów zastanawia się na jakiej wysokości jest Łysa Polana. Na jakiej wysokości nad poziomem morza znajduje się Łysa Polana?

Łysa Polana ściąga wielu turystów zarówno po polskiej stronie jak i na stronę położoną obecnie na Słowacji. W miejscu tym znajdowało się dawne przejście graniczne oddzielające Polskę od Słowacji. Łysa Polana to też miejsce w którym wiele osób zostawia samochód przed udaniem się na piesze wycieczki w góry. Na jakiej wysokości jest Łysa Polana?

Łysa Polana położona jest na wysokości 970 metrów nad poziomem morza.

Warto dodać, że Łysa Polana jest dobrze skomunikowana z Zakopanem i innymi okolicznymi miejscowościami. Położona na skraju Tatr Wysokich polana jest jednym ze startowych punktów dla osób rozpoczynających wycieczki do Morskiego Oka i Dolina Białej Wody,

Podsumowanie: na jakiej wysokości leży Łysa Polana? Położona na granicy polsko-słowackiej miejscowość Łysa Polana znajduje się na wysokości 970 metrów nad poziomem morza.

Polecamy również: