Morskie Oko godziny otwarcia. Do której czynne Morskie Oko?

Położone w Tatrach jezioro Morskie Oko jest jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych. Wiele osób zastanawia się jakie godziny otwarcia ma Morskie Oko. Jakie są godziny otwarcia Morskiego Oka? Do której i od której kasy? Sprawdźmy to!

Morskie Oko to słynne jezioro przy szlaku do którego znajduje się parking oraz dojeżdżają busy z Zakopanego nad Morskie Oko. Czy samo Morskie Oko ma godziny otwarcia? Nie, ponieważ jest jeziorem.

Co innego kasy przy Morskim Oku. Jakie są godziny otwarcia kas przy drodze na Morskie Oko?

Godziny otwarcia kas do TPN zależą od sezonu. Tatrzański Park Narodowy oferuje 9 punktów sprzedaży biletów czynnych przez cały rok oraz 5 czynnych okresowo.

Każde z punktów ma inne godziny otwarcia. Niektóre czynne są od 5 w nocy, inne od 6 rano, jeszcze inne od 7, a niektóre nawet od 8 rano. Zwykle otwarte są do 14; 15; 16 lub nawet 17:00.

Kasa Łysa Polana otwarta jest od 7 do 14 w styczniu i lutym od 7 do 15 w marcu i kwietniu od 6 do 16 w maju i czerwcu, od 5 do 17 w lipcu i sierpniu, a także od 6 do 16 we wrześniu od 8 do 16 do 15 października a potem od 8 do 16 oraz od 7 do 14 w listopadzie i grudniu.

Warto pamiętać, że w okresie od 1 marca do 30 listopada istnieją ograniczenia poruszania się nocą po terenach TPN więc nad Morskie Oko nie powinno wybierać się nocą.

Konkretne godziny otwarcia poszczególnych punktów sprzedaż biletów do TPN są dostępne na oficjalnej stronie parku narodowego. Bilety do TPN można kupić też online.

Polecamy również: