Murzasichle ile od Zakopanego? Zakopane Murzasichle odległość

Obok Zakopanego jedną z popularnych miejscowości turystycznych w polskich górach nieopodal Tatr jest Murzasichle. Wielu turystów zastanawia się jak daleko od Zakopanego jest Murzasichle. Ile jest z miejscowości Murzasichle do Zakopanego? Jak jest daleko od siebie leżą obydwa miejsca? Sprawdźmy to!

Czy Murzasichle jest daleko od Zakopanego? Zdecydowanie nie! Z centrum Zakopanego do centrum wsi Murzasichle samochodem przejedziemy w około 20 minut. Odległość od centrum Zakopanego do Murzasichla to tylko 10 kilometrów.

Murzasichle położone jest na drodze między Zakopanem, a Bukowiną Tatrzańską i jeśli chcemy być całkowicie poprawni to warto podkreślić, że odległość z miasta Zakopane do wsi Murzasichle jest w rzeczywistości zdecydowanie mniejsza bowiem Murzasichle sąsiaduje bezpośrednio z najwyżej położoną częścią Zakopanego czyli miejscem o nazwie Toporowa Cyrhla.

Podsumowanie: jak daleko jest z Murzasichla do Zakopanego? Jak daleko z Zakopanego do Murzasichla? W praktyce miasto Zakopane sąsiaduje bezpośrednio z wsią Murzasichle więc odległość jest minimalna. Z centrum Zakopanego z okolicy Krupówek do centrum Murzasichla odległość to około 10 kilometrów, które można pokonać autem w około 20 minut.

Polecamy również: