Ogród botaniczny w Zakopanem. Gdzie jest? Jaki jest cennik?

Zakopane kojarzy się z atrakcjami takimi jak Krupówki, konkursy skoków narciarskich czy przejazdy dorożką nad Morskie Oko. Niewiele osób kojarzy Zakopane z… ogrodem botanicznym. Warto jednak podkreślić, że ogród taki znajduje się w Zakopanem. Gdzie jest? Ile kosztuje jego zwiedzanie? Jaki jest cennik zakopiańskiego ogrodu botanicznego? Sprawdźmy informacje na temat ogrodu botanicznego w Zakopanem!

Górski Ogród Botaniczny im. Mariana Raciborskiego w Zakopanem podzielono na część dydaktyczną znajdującą się pod adresem Krupówki 10a oraz naukową pod adresem Antałówka 13.

Działający w Zakopanem Górski Ogród Botaniczny im. Mariana Raciborskiego Instytutu Ochrony Przyrody PAN jest najmniejszym tego typu obiektem w całej Polce zajmuje bowiem powierzchnię wynoszącą zaledwie 0,3 hektara.

Wiele osób zastanawia się ile kosztuje wstęp do ogrodu botanicznego w Zakopanem. Mamy dobre wiadomości dla osób, które chcą się tu wybrać. Ogród botaniczny w Zakopanem jest darmową atrakcją. Jeśli wybieramy się by go zobaczyć to wejście w godzinach otwarcia jest po prostu darmowe.

Podsumowanie: czy w Zakopanem jest ogród botaniczny? Tak, w Zakopanem działa Górski Ogród Botaniczny im. Mariana Raciborskiego Instytutu Ochrony Przyrody PAN czyli najmniejszy ogród botaniczny w Polsce, a jego zwiedzanie jest bezpłatne.

Polecamy również: