Sierpień Zakopane pogoda. Jaka jest pogoda w sierpniu?

Wakacje to jeden z okresów w których wiele osób wybiera się do Zakopanego. Wielu turystów planujących wypoczynek w Zakopanem w sierpniu zastanawia się jaka jest pogoda w Zakopanem w sierpniu. Czy w sierpniu w Zakopanem są upały? Czy pada deszcz? Czy można liczyć na opady śniegu w sierpniu w Zakopanem? Sprawdźmy jaka jest pogoda!

Czy w sierpniu pogoda w Zakopanem jest dobra? Zakopane zdecydowanie nie należy do najcieplejszych destynacji turystycznych w Polsce i trzeba mieć to na uwadze nawet planując wakacje w szczycie sezonu turystycznego w lecie.

Czy w sierpniu w Zakopanem jest ciepło? Zdecydowanie nie. Zdarzają się oczywiście pełne słońca i upalne dni ale średnia temperatura na początku sierpnia w Zakopanem to zaledwie 20 stopni Celsjusza i średnia ta spada do 18 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Warto podkreślić, że przełom lipca i sierpnia to w Zakopanem okres najwyższych temperatur.

Nocą w sierpniu w Zakopanem bywa chłodno. Średnia nocna to od 7 do 9 stopni dla sierpnia. Na szczęście przynajmniej jeśli chodzi o opady to sierpień jest miesiącem w którym średnia ilość opadów spada. Sierpień nie należy też do przesadnie wietrznych miesięcy w Zakopanem.

Podsumowanie: czy warto jechać w sierpniu do Zakopanego? Osoby szukające dobrej pogody nie mają wyboru: jeśli wyjazd do Zakopanego ma być wyjazdem z szansą na słońce i temperatury powyżej 20 stopni to wyjazd w sierpniu jest ku temu jedną z niewielu okazji.

Polecamy również: