Skąd Arabowie w Zakopanem? Zakopane Arabowie?

Wielu turystów przyjeżdżających do Zakopanego spodziewa się w nim niedźwiedzi albo jeleni ale nie spodziewa się… turystów z krajów Arabskich. Wiele osób zastanawia się skąd Arabowie w Zakopanem. Dlaczego Arabowie odwiedzają Zakopane? Sprawdźmy to!

Przyjeżdżając do Zakopanego przeżyć spore zaskoczenie. Niewiele osób spodziewa się turystów z krajów arabskich w Zakopanem ale właśnie tutaj zwłaszcza latem pojawia się wielu odwiedzających z Bliskiego Wschodu. Skąd Arabowie w Zakopanem?

Turyści z Półwyspu Arabskiego przyjeżdżają do Zakopanego skuszeni niskimi cenami oraz egzotycznym dla nich klimatem. Skąd przyjeżdżają? Większość turystów z krajów Zatoki Perskiej przylatuje samolotami do Krakowa, a następnie jadą do Zakopanego podstawionym transportem.

Bezpośrednie loty z tych obszarów do Krakowa to loty z kierunków takich jak Dubaj i Abu Zabi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Część turystów przylatuje tam oczywiście z innych krajów regionu takich jak Arabia Saudyjka i przesiada się na samolot do Krakowa lub ewentualnie Warszawy.

Turyści z Arabskich krajów są doceniani przez lokalną branżę ze względu na to, że dysponują większymi budżetami niż lokalni turyści, a ceny są dla nich zdecydowanie bardziej przystępne. Oczywiście warto pamiętać, że najbogatsi turyści z krajów Arabskich wybierają wypoczynek w miejscach ciekawszych od Zakopanego np. Sankt Moritz w Szwajcarii.

Polecamy również: