Skąd odjeżdża bus z Zakopanego nad Morskie Oko? Trasa busa

Wycieczka nad Morskie Oko jest jednym z obowiązkowych punktów programu wycieczki do Zakopanego dla znacznej liczby turystów. Wiele osób zastanawia się skąd jeżdżą busy z Zakopanego nad Morskie Oko. Skąd jedzie bus nad Morskie Oko? Skąd w Zakopanem odjeżdżają busy nad Morskie Oko? Sprawdźmy to!

Nad Morskie Oko z Zakopanego odjeżdża wiele busów ale najpopularniejszym jest przejazd busem na który bilety można kupić na oficjalnej stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Skąd odjeżdżają busy nad Morskie Oko czyli do Palenicy Białczańskiej?

W czasie remontu dworca autobusowego w Zakopanem busy nad Morskie Oko odjeżdżają z dworca tymczasowego położonego znajdującego się pod adresem Al. 3-go Maja Dolne czyli przystanku przełożonego z Placu PKP znajdującego się przy ul. Chramcówki.

Trasa busa do Morskiego Oka to Al 3-go Maja Górene, Zamoyskiego Watra, Zamoyskiego Parcele Urzędznice, Rondo Jana Pawła II, Bystre, Bory, Jaszczurówka, Chłabówka Górna, Cyrhla, Brzeziny, Zazadnia, Brzegi Wierch Poroniec, Brzegi Łysa Polana aż do przystanku Palenica Białczańska.

Busy na które bilety można kupić na oficjalnej stronie TPN odjeżdżają co 40 minut ale warto pamiętać, że dojazdy w kierunku Morskiego Oka organizują też inni przewoźnicy.

Podsumowanie: skąd odjeżdżają busy z Zakopanego nad Morskie Oko? W czasie remonta dworca odjeżdżają z dworca tymczasowego przy Al. 3-go Maja Dolne. Przy szlaku do Morskiego Oka znajduje się też parking (tutaj cennik). Tutaj dowiecie się ile kosztuje bus z Zakopanego na Morskie Oko.

Polecamy również: