Spływ Dunajcem Zakopane ile trwa? Ile czasu na spływ?

Wśród atrakcji po polskiej stronie granicy w okolicy Zakopanego jedną z ciekawszych są spływy Dunajcem. Wielu turystów przebywających w Zakopanem zastanawia się ile trwa spływ Dunajcem. Jak długo trwa spływ Dunajcem? Ile czasu potrzeba na spływ Dunajcem? Jak długo? Sprawdźmy to!

Spływy Dunajcem organizowane są po polskiej stronie granicy oraz po drugiej stronie rzeki w Czerwonym Klasztorze przez słowackich flisaków. Ile czasu trwają spływy?

W Polsce oferowane są spływy w dwóch wersjach do Szczawnicy i do Krościenka rozpoczynające się w Kątach lub w Sromowcach Niżnych. Spływy w wersji dłuższej trwają około 1h 35 min ze Sromowiec i około 2h 15 min wersji dłuższej, a spływy do Krościenka to odpowiednio około 2h 5 min lub 2h 45 min.

Spływy Dunajcem po stronie słowackiej z Czerwonego Klasztoru trwają około 1h 45 minut.

Niezależnie więc od tego który spływ wybierzemy trzeba sobie zarezerwować od około 1h 40 minut do nawet blisko 3 godzin na spływ, a warto jeszcze pamiętać o konieczności dojazdu do miejsca początkowego.

Z Zakopanego do przystani w Czerwonym Klasztorze dojazd samochodem trwa około godziny, a do Sromowiec czyli po drugiej stronie rzeki również około godziny. Tutaj dowiecie się ile kosztuje spływ Dunajcem.

Polecamy również: