Szczawnica ile od Zakopanego? Odległość w km!

Wielu turystów przyjeżdżających na dłuższy okres do Zakopanego zastanawia się nad zwiedzaniem również miejscowości położonych w najbliższej okolicy. Jednym z takich dość ciekawych miejsc w rozsądnej odległości od Zakopanego jest Szczawnica. Wiele osób zastanawia się jak długo jedzie się ze Szczawnicy do Zakopanego i z Zakopanego do Szczawnicy. Ile jest ze Szczawnicy do Zakopanego? Ile kilometrów jest z Zakopanego do Szczawnicy? Sprawdźmy to!

Jak daleko od Zakopanego jest Szczawnica? Od centralnego punktu Zakopanego czyli słynnych Krupówek do centrum Szczawnicy w okolicach pijalni i pomnika jest w granicach 60 kilometrów w zależności od tego jaką trasę jazdy wybierzemy.

Ze Szczawnicy do Zakopanego możemy dojechać drogą przez Łopuszną, Szaflary i Biały Dunajec co zajmie nam około 1 godziny i 20 minut, możemy wybrać się trasą przez Dębno Białkę i Bukowinę Tatrzańską lub przez Niedzicę, Łapsze Wyżne oraz Bukowinę Tatrzańską. To najdłuższa droga ze względu na najtrudniejszą trasę i ten przejazd zajmie nam około 1 godziny 35 minut.

Bezpośrednia odległość w linii prostej z centrum Zakopanego do centrum Szczawnicy jest oczywiście mniejsza i wynosi tylko 41 kilometrów od Krupówek do pl. Dietla będącego rynkiem w Szczawnicy.

Podsumowanie: ile kilometrów jest ze Szczawnicy do Zakopanego? Samochodem trasa to około 60 kilometrów i można ją pokonać w około godzinę. W linii prostej miejscowości dzieli około 41 kilometrów.

Polecamy również: